İstikrarlı Hayal Hakikattir

Hayallerini bırakma! Kimsenin, hedeflerini gerçekleştirme! Ne karar verirsen ver, dönüştüğün kişiden memnun olacağından emin ol.Kendin olmaya karar vermelisin. Kendi hayatına merhaba!

Demiş ki Spinoza: Bir taşın aklı olsa havaya atıldığında kendi isteğiyle düştüğünü söylerdi sana yani hiçbir şeye biz karar vermiyoruz ya da daha derin her şeye biz karar veriyoruz. İki tane adamı koy deniz kıyısına aynı denize baktır. Bir tanesi dünyanın en güzel şiirini yazar. Öbürü tuzlu su bulmuşken burnunu sümkürür. Ne yaşıyorsa, insanın kendi talebi! Ne yaşıyorsa sebebi insanın kendisi. Öğrenmek isteyen öğretmenini bulur. Artık biliyorsun. Ne istediğini fark et! Çünkü mutlaka gerçek olur.

Hiçbir zaman hayallerini gerçekleştirmen için geç değil! Elindekilerinin garantisi olamaz. Hayalin, eğer senin zihninde oluşmamışsa veya tamamlanmamışsa bazen başkalarının hayalleri hayaline gölge düşürebilir. Zaman kaybettiğini geç olduğunu düşünebilirsin, belki de artık geç kaldım dersin. Deme! Hayalin o gölgenin altında kaldı diye kaybolduğunu düşünme! Bu benim hayatım benim hayalim deyip yoluna devam et. O İlk adım çok önemli! Bugün ilk adımı atmak için en iyi zaman. Sadece değişen aldığın yaş, hayaller yaşlanmaz ki!

Özgürlük: Hayallerini gerçekleştirmek için attığın ilk adım ve ilerisidir. Gerçekleşirse ne mutlu! Olmasa bile sen, hayalini terk etmedin. Olmamışsa… İstediğin olmuyor diye üzülme ya daha iyisi olur, ya da hayırlısı budur, dersin bir ‘’ ah’’ çeker derin bir nefes alırsın. Sonra bol köpüklü bir Türk kahvesi içersin.


Ömer NUROĞLU


40 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Venusegitimdanismanlik.png