Kabuğunu Çatlatandan, Kabuğunu Çatlatacak Olanlara...

En son güncellendiği tarih: 29 Eyl 2020

Hayatımızda her daim birilerinin "olur"unu bekliyoruz.Farkında değiliz, bazen en yakın arkadaşımızın,annemizin,babamızın,eşimizin yada çevremizin.Aferin kızım/aferin oğlum demezlerse tatmin olmuyoruz.Eksik hissediyoruz, sanki birileri bir şey demezse istediğimiz şey tam olmayacakmış gibi geliyor.

Benim hayatımda hep ”sen yapamazsın"cılar vardı.Onlara o kadar kızardım ki.Şimdi çok teşekkür ediyorum.Hayatımızda hep birilerini bekliyoruz.Güzel olduğumuzu söyleyecek, sen başarılısın, sen yaparsın, neden yapamayacaksın ki diyecek, özgüvenimiz için bize yaşam koçu olacak.

Yalnızsak hepimiz yalnızız ve aslında kimseye ihtiyacımızın olmadığını farketmemiz gerek.En çok da içimizdeki gücü.  -Sen yaparsın kızım! Neleri yapmadın diyorum kendime.

İnsan en çok kendi yalanına inanıyormuş.Neyi yapıp yapamayacağını kendi kulağına fısıldıyor.Ben kendime makale yazamazsın diyordum.Her gün kendime bunu nasıl istediğimi söylerken,yapamazsın başarısız olursun diyordum.Başarısızlıktan korkarken buluyordum kendimi.Aslında kalbimdeki ses ‘kızım sen yazı yazmak için doğdun ve başlarsan kendini tutamayacaksın hevesle, aşkla, tutkuyla yazacaksın diyordu.Bu tutku hali başarısız olursa olsun dedim.İlk yazılarımı okuyorum.Evet, başarısız, eksik ama benim için çok önemli İLK ADIMIM ilk kırılmam çünkü; başarısız olmak için yaşamıyorum.Başarısız olmayı değil kendimi kabullendim.Başarısızlık için değil kendim için yazıyorum. İLK ADIM hayatımızda unutulmayacak! O ilk adımların sizi nereye götüreceğini, hangi sürprizlerle karşılayacağını bilemezsiniz.

Kendi kabuğunuzu kırın, kimsenin "olur"unu beklemeden yaşayın, gücünüze ve kendinize inanın bu yazıyı okuduğunuz için değil kendinizi en hazır hissettiğiniz an güçlenmenin yollarını arayın,vazgeçmeyin, kabuğunuzu çatlatın.

-Kabuğunu çatlatmış biri olarak…


Hamide BALCI ÇALIŞKAN

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Venusegitimdanismanlik.png