Minimal Evrende Makro Düşünceler

Selamlar vererek günü aydınlatan güneşin, doğduğu her günü yaşamaya değer kılan sevgili yarınım, öncelikle sana sonra bu naçizane dizeleri okuma zahmetine girişen Sana selamlar olsun. Geçmişin tozlu sayfalarına kaldırdığımız ince sızılarımızın çok fazla kalbimize nüfuz ettiği zamanlardan geçiyoruz malumunuz karantinadayız oldukça vaktimiz var okumak, yazmak, düşünmek en önemlisi de hayal kurmak için peki ne kadar yapıyoruz bunları yapıyorsak da ne denli verimli hale getirmişiz bu durumu?

Ruhumun ince sızılarının ele geçirdiği minimal evrenimde oldukça makro boyutta bir devrim mevcut neden mi çünkü bir kez geldiğim dünyayı geçmişte yaşadıklarımın izleriyle heba etmeyecek kadar büyüdüm bu süreçte zihinsel varoluşumun olgunluğa koştuğunu dikte ediyorum şu 6 ayda kaderimi belirleyen sınav sürecini, sınavın ertelenişleri ve geri ileri manevralara maruz kalışları ile ruhani dengemi kaybetmeden bitirdim. Bunu başarı sayabilirim her ne kadar olumsuz imkanların hezeyanına maruz kalsam da kendi çapımda çapsız kaderimin sillesini yesem de hayalime ulaştım. Hayatta sınavı kazanmaktan başka amacı olmayan canavarlara çevrildiğimizi hissediyorum haksız da sayılmam 18 yaşımın 12'lerimdeyken hayalini bu şekilde kurmamıştım. Hep derler ya "COĞRAFYA KADERDİR"diye işte bu cümlenin ardına sığınıp mutsuzluğa mı kapıl malıyım? Esasına bakarsanız hayır.

Elinizdekileri yönetmesini iyi bilmeniz gerekiyor bir de sabır ve mantıklı erteleyişler yaratın kendi minimal evreninizin makro devrimini yapıp düzenli mantıklı bir hayat var edin kaderinizi bir bina farz edelim bu metafordaki tuğlalar da eylemleriniz olsun Pizza Kulesi gibi bir bina istemiyorsanız belirli bir seviyeye gelecek kadar okuyun, araştırın, çabalayın, öğrenin ve en önemlisi sorgulayın sorgulamayı öğrenecek kadar düşünmeye tapının işte ruhunuzun sızılarını bir şekilde tarumar etmenin en kestirme yolu bu sorunlarınızda boğulmayın, boğuşun sonra ahengi yakalar ve yönetilemez bir ivme kazanırsınız varoluşunuza denk düşen hayatlar var edin gelişine yaşamayın mental dengenizi koruyun etraftan şikayetçi olmak yerine minimal evreninizin düzeninin makro evrene dağılışına tanık olmayı bekleyin, değişmek içten başlar dışa doğru ilerler, değişim değişmeyen tek şey adapte olmayı başarıp adaptasyonu yaratanlar altın çağının kilidini açar, gelecek bizleri bekliyor ve zaman durdurulamayan kısır bir döngü hapsolmayın!


Hümeyra BİNGÖL

288 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Venusegitimdanismanlik.png